O Fundacji ZUT

Fundacja na rzecz Rozwoju Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie została powołana w kwietniu 2021 roku. Inauguracja działalności fundacji nastąpiła dzięki inicjatywie rektora ZUT prof. Jacka Wróbla oraz dzięki ogromnemu wsparciu głównego fundatora, czyli PB CALBUD sp. z o.o. Przedsiębiorstwo to należy do największych i najbardziej uznanych firm budowlanych Pomorza Zachodniego.
Najważniejszym celem Fundacji ZUT jest promowanie wśród młodzieży kształcenia zawodowego i naukowego na naszym Uniwersytecie. Jedną z form popularyzacji edukacji na ZUT są stypendia dla maturzystów. Dzięki dobrej znajomości wyzwań systemu edukacyjnego oraz wieloletnim relacjom z placówkami szkolnictwa średniego, docieramy do szczególnie uzdolnionych młodych ludzi, którym możemy zaproponować wsparcie umożliwiające rozwój kształcenia w ZUT.
Wyłonieni absolwenci szkół średnich, którzy podejmą naukę na ZUT oraz nasi uzdolnieni studenci, otrzymują dzięki fundacji stypendia, przyznawane ze środków pozyskiwanych od fundatorów oraz współpracujących z ZUT darczyńców. Fundacja udziela również porad oraz fachowej pomocy w zakresie zatrudnienia i aktywizacji zawodowej po ukończeniu studiów.

Zakres działania

• Tworzenie warunków rozwoju kształcenia dla uzdolnionej młodzieży i studentów poprzez dostęp do nowoczesnej i praktycznej wiedzy.
  • Działalność na rzecz promocji zatrudnienia i aktywizacji zawodowej uzdolnionych studentów.
  • Zwiększanie szans edukacyjnych uzdolnionej młodzieży poprzez zapewnienie kształcenia w ramach ZUT.
  • Promowanie wśród młodzieży podjęcia kształcenia na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie.

Zarząd Fundacji

Arkadiusz Terman

• Prezes
Jest osobą, która od wielu lat współpracuje i pomaga studentom. Już na początku swojej drogi naukowej zwiazał sie z młodymi ludźmi będąc opiekunem studenckiego koła naukowego „Genetyków zwierząt“, z którym zdobył wiele nagród na różnych konferencjach naukowych. Zapoczątkował na naszym Uniwersytecie projekt naukowy dla maturzystów pt. „Licealista w świecie nauki“, który polegał na tym, że maturzyści realizowali swoje pierwsze badania naukowe w murach naszej uczelni, a następnie prezentowali wyniki swoich badań na konferencji kończącej projekt.
Edward Osina

• Wiceprezes
Urodzony 11 października 1954 r. w Krasnymstawie. Pierwsze lekcje ekonomii, pracowitości i rzetelności uzyskał od swojego ojca – stolarza. Dlatego słowa zaczerpnięte z Cycerona że „Rzetelność to stałość, wiarygodność i prawość w przyrzeczeniach i umowach” staną się Jego dewizą na przyszłe lata.

Rada Fundacji

Od prawej: Przewodnicząca Agnieszka Lochman, Dawid Dawidowski - członek, Anna Węgrzyniak - członkini

W naszej fundacji mamy przyjemność współpracować z wyjątkowymi osobami, które wchodzą w skład Rady Fundacji ZUT. To nie tylko eksperci w dziedzinie finansów, ale również osoby o niezwykłych umiejętnościach organizacyjnych i przywódczych. Jako członkowie Rady Fundacji nieustannie pracują nad wyznaczaniem strategicznych celów oraz efektywnym zarządzaniem zasobami, co przyczynia się do sukcesu naszej organizacji. Ich profesjonalizm i precyzja gwarantują bezpieczeństwo naszych funduszy. Dzięki ich obecności w Radzie, nasza fundacja może liczyć na wsparcie zarówno w obszarze finansowym, jak i strategicznym, co pozwala nam skutecznie realizować nasze cele i misję.

Aneta Serafin
Biuro Fundacji
„Niezbędnik” w funkcjonowaniu Fundacji na rzecz Rozwoju ZUT – wszelkie sprawy administracyjne ogarnia sprawnie i z uśmiechem. Lubi nowe wyzwania. W pracy zawodowej zawsze kieruje się wartościami takimi jak: szacunek dla innych, uczciwość, pasja i zaangażowanie. Wielką satysfakcję sprawiają jej efekty pracy, zwłaszcza gdy mają wyraźny i pozytywny wpływ na otoczenie.

Biuro Komunikacji

Aneta Zierke