Stypendyści

Jakub Pierzchała

Mieszka w Szczecinie.

Ukończył V Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka. Interesuje się fizyką, geopolityką i piłką nożną. Uwielbia podróżować, poznawać nowe miejsca i uczyć się języków obcych. Ponadto, od 10 lat jest członkiem Zespołu Pieśni i Tańca „Szczecinianie”, gdzie rozwija się artystycznie i zagłębia się w polską kulturę ludową. 

Na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie studiuje automatykę i robotykę na Wydziale Elektrycznym. Wybrał ten kierunek, ponieważ interesuje go automatyzacja życia codziennego i wiąże on z tymi zainteresowaniami swoją przyszłość – po studiach widzi siebie właśnie w takim miejscu.

Stypendium pomoże mu w zakupie sprzętu potrzebnego do nauki i z pewnością ułatwi pracę.

Aleksandra Rzeźnicka

Pochodzi z małej miejscowości koło Słupska – Gardny Wielkiej. 

Ukończyła II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Słupsku. 

W wolnym czasie uwielbia rysować oraz aktywnie spędzać czas. Przez długi okres jej życia hobbistycznie zajmowała się bieganiem przełajowym.  

Jej marzeniem jest podróż do krajów Ameryki Południowej oraz Australii. Z podróży zbiera wspomnienia oraz inspiracje. Szczególnie zwraca uwagę na architekturę miast. 

Zdana matura i rozpoczęcie studiów na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie to start do zawodowych sukcesów. 

Od najmłodszych lat rysowanie było jej głównym zainteresowaniem. Już jako dziecko chciała zostać architektem. W liceum odkryła u siebie także predyspozycje do nauki matematyki, stąd też pojawił się u niej pomysł studiowania architektury i spełnienia marzeń z dziecięcych lat. 

Po studiach chciałaby pracować w biurze architektonicznym, aby móc współpracować z innymi architektami i czerpać od nich naukę oraz inspiracje. W przyszłości chciałaby być samodzielnym architektem i prowadzić własne biuro architektoniczne. 

Ma nadzieje, że dzięki stypendium będzie mogła w dalszym ciągu rozwijać swoje zainteresowania związane z rysowaniem oraz poznawaniem światowej architektury. 

Marta Szczambura

Pochodzi z Gorzowa Wielkopolskiego. 

Uczęszczała do IV Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kotarbińskiego w Gorzowie Wielkopolskim. 

Jej zainteresowania to architektura, śpiew, nauka języka niemieckiego, sport (siatkówka, badminton), podróżowanie. 

Jej marzeniem jest praca w zawodzie architekta, gdzie będzie mogła zaspokajać potrzeby społeczeństwa, tworzyć dla ludzi przyjazną i bezpieczną przestrzeń, w której oni będą mogli budować swoje wspomnienia. Pragnie mieszkać w przyszłości w kraju niemieckojęzycznym, gdzie mogłaby połączyć swoje zainteresowania – architekturę z językiem. 

Pragnie zwiedzić Wiedeń i Hamburg oraz wziąć udział w wymianie studenckiej organizowanej przez program Erasmus plus. 

Marta posiada certyfikat z języka niemieckiego DSD II z pisania, czytania i słuchania na poziomie C1 oraz mówienia na poziomie B2, ukończyła kurs z języka niemieckiego w Heidelbergu na poziomie C1, ma wysokie wyniki w nauce. 

Studiuje projektowanie architektury wnętrz i otoczenia na Wydziale Architektury ZUT. Zdecydowała się na ten kierunek, ponieważ jest to jedyny kierunek w Polsce, który łączy w sobie zarówno aspekty architektury wnętrz, jak i krajobrazu. Widzi potrzeby swoich rówieśników, ale także osób starszych, dla których w wielu miastach brakuje dobrze zaprojektowanych obiektów, w których mogliby usiąść i po prostu spędzić ze sobą czas. Chciałaby poprawiać infrastrukturę miast, aby stały się bardziej wyjątkowe, formą przyciągały uwagę i budziły inspirację. Zależy jej na zawodzie, w którym będzie miała kontakt z innymi ludźmi. 

Po studiach widzi siebie jako właścicielkę firmy architektoniczno-budowlanej w Niemczech. 

Stypendium pozwoli jej na podniesienie kompetencji językowych oraz na rozwinięcie swoich umiejętności artystycznych, jak rysunek czy malarstwo. 

Weronika Urbaniak

Pochodzi z Grudziądza. 

Ukończyła Technikum Organizacji Zarządzania im. Stanisława Staszica w Szczecinie, gdzie pod okiem nauczycieli uzyskała tytuł finalisty tegorocznej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej. 

Wolne chwile spędza ze swoimi kotami, a także czytając książki, szczególnie popularnonaukowe i kryminały. Hobbystycznie zajmuje się również malowaniem i fotografią. 

Aktualnie studiuje na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie na Wydziale Elektrycznym, na kierunku automatyka i robotyka. Wybrała ten kierunek, ponieważ jest bardzo przyszłościowy, pożądany na rynku pracy. Zależy jej, aby po studiach pracować jako automatyk. 

Stypendium Fundacji ZUT pozwoli jej na skupieniu się wyłącznie na nauce i rozwijaniu swojej kariery zawodowej.