Aktualności


Stypendia na rok akademicki 2023/2024 przyznane!

Nasza organizacja z dumą ogłasza przyznanie stypendiów w roku akademickim 2023/2024:) Jest to dla nas wielka radość móc wspierać utalentowanych i ambitnych studentów w ich dążeniu do osiągnięcia sukcesu akademickiego. Przyznane stypendia są wynikiem starannego procesu selekcji, w którym uwzględniliśmy nie tylko doskonałe wyniki edukacyjne, ale także zaangażowanie społeczne i liderstwo.

Nasi stypendyści są prawdziwymi wzorcami inspirującymi innych studentów. Ich determinacja, pasja i zdolności nie tylko imponują, ale również pokazują, że ciężka praca naprawdę się opłaca. Jesteśmy przekonani, że ci młodzi ludzie mają przed sobą świetlaną przyszłość i będą kontynuować swoje osiągnięcia na drodze do sukcesu.

Przyznając stypendia, chcemy również podkreślić znaczenie wsparcia finansowego dla rozwoju naukowego i kulturalnego młodych talentów. Jesteśmy dumni z tego, że możemy przyczynić się do ich rozwoju oraz pomóc im w realizacji ich marzeń i celów.

Gratulujemy naszym stypendystom! Życzymy im dalszych sukcesów na drodze edukacyjnej oraz spełnienia wszystkich ich ambicji.

04.07.2023 r.

To już wakacje! Czas życiowych wyborów!  

Wakacje to czas podejmowania ważnych decyzji dla maturzystów. Po wielu latach nauki, nadchodzi moment, kiedy muszą zdecydować, jaką ścieżkę edukacyjną obrać i jakie studia wybrać. Dla tych ambitnych i zdolnych absolwentów szkół średnich, czeka nie tylko prestiżowa uczelnia, ale także atrakcyjne stypendia do 20.000 zł.

Studia na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie to doskonała propozycja dla tych, którzy pragną rozwijać swoje umiejętności i zdobywać nowe doświadczenia mając do wyboru ponad 40 technicznych i przyrodniczych kierunków studiów. Szczecin jako miasto oferuje nie tylko piękne krajobrazy i bliskość morza, ale także bogatą infrastrukturę kulturalną i sportową.

Dla najzdolniejszych studentów FUNDACJA ZUT przygotowała specjalne stypendia, które są nagrodą za ich wysiłek i zaangażowanie. To doskonały sposób na motywację do osiągania najlepszych wyników akademickich oraz możliwość skorzystania z dodatkowych beneficjów finansowych.

Jeśli jesteś maturzystą poszukującym odpowiedniego miejsca do kontynuacji swojej edukacji, zapraszamy Cię serdecznie do Szczecina na Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny. Tutaj czekają na Ciebie nie tylko interesujące kierunki studiów, ale także profesjonalna kadra naukowa oraz nowoczesne zaplecze dydaktyczne. Przyjdź i odkryj wszystkie możliwości, jakie daje ZUT w Szczecinie!

15.05.2023 r.

Promocja FUNDACJI wśród maturzystów!

Przez ostatnie kilka miesięcy odwiedzaliśmy młodzież ze szkół średnich, aby poinformować wszystkich uzdolnionych uczniów, że wybierając studia na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie mogą ubiegać się o stypendia w wysokości nawet 20.000 zł. Byliśmy w szkołach w Trzciance, Czarnkowie, Policach, Krzyżu, Słubicach, Choszcznie, Mieszkowicach, Kamieniu Małym, Stargardzie. Byliśmy na targach Edukacyjnych w Świdwinie, Stargardzie, Świdwinie, Gorzowie Wielkopolskim na Targach EDU DAY w Szczecinie na Targach Perspektywy w Warszawie, na Zachodniopomorskim Festiwalu Wina, na Dniach Otwartych ZUT, gdzie spotkaliśmy się z około 1000 maturzystów z województwa zachodniopomorskiego i wielkopolskiego. Pracujemy:)

16.12.2022 r.

Spotkanie wigilijne ze stypendystami Fundacji ZUT

W restauracji hotelu Courtyard by Marriott Szczecin City odbyło się spotkanie wigilijne ze stypendystami Fundacji ZUT.
Podczas okolicznościowej kolacji rozmawiano o planach i zamierzeniach uzdolnionych, wyróżnionych przez fundację studentów a także o potrzebach przedsiębiorców i możliwościach wspierania przez sektor biznesu rozwoju zawodowego studentów już na wczesnym etapie ich edukacji.
Spotkanie zakończyło się wizytacją kompleksu Posejdon ze szczególnym naciskiem na zastosowane w nim nowoczesne, energooszczędne rozwiązania techniczne.

20.10.2022 r.

Fundacja ZUT przyznała pierwsze stypendia

Czworo studentów pierwszego roku z dwóch wydziałów zostało wyróżnionych przez Fundację na rzecz Rozwoju Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Młodzi zdolni  maturzyści otrzymali stypendium w wysokości 20 tysięcy złotych. Fundacja ZUT stara się w ten sposób przeciwdziałać odpływowi uzdolnionej młodzieży z obszaru nauki.

Fundacja ZUT przyznała stypendia czworgu najlepszym tegorocznym maturzystom z dwóch wydziałów, którzy rozpoczęli naukę na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym.
W pierwszym roku działalności fundacji wpłynęło ponad 50 wniosków o stypendium. 

Fundacja ZUT wyróżnia najzdolniejszych maturzystów. Stypendia przyznawane są absolwentom szkół średnich, którzy podjęli naukę na ZUT, mają wysoką średnią ocen na świadectwie ukończenia szkoły, ponadprzeciętne wyniki z matury, osiągnięcia w olimpiadach i konkursach. Komisja stypendialna bierze również pod uwagę sytuacje losowe, które mogą stanowić przeszkodę w podjęciu studiów wyższych. Fundacja stara się w ten sposób przeciwdziałać odpływowi uzdolnionej młodzieży z obszaru nauki. Fundacja ZUT będzie wypłacać stypendia przez 10 miesięcy. Aktualnie środki na ten cel przekazało szczecińskie przedsiębiorstwo budowlane Calbud, które jest głównym fundatorem fundacji.  

Nagrodzeni stypendyści to przedstawiciele nauk ścisłych i artystycznych. Aleksandra Rzeźnicka z Wydziału Architektury już jako dziecko chciała zostać architektem. W liceum odkryła u siebie zdolności matematyczne, stąd pojawił się u niej pomysł studiowania architektury i spełnienia marzeń z dziecięcych lat.

Z kolei Marta Szczambura (Wydział Architektury) studiuje projektowanie architektury wnętrz i otoczenia. Zdecydowała się na ten kierunek, ponieważ jest to jedyny kierunek w Polsce, który łączy w sobie zarówno aspekty architektury wnętrz, jak i krajobrazu. Marta w przyszłości chciałaby poprawiać infrastrukturę miast, tak aby stały się bardziej wyjątkowe, formą przyciągały uwagę i budziły inspirację.

Weronika Urbaniak studiuje automatykę i robotykę na Wydziale Elektrycznym. Jest finalistką Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej. Wybrała ten kierunek, ponieważ jest bardzo przyszłościowy. Zależy jej, aby po studiach pracować jako automatyk.

Jakub Pierzchała również studiuje automatykę i robotykę (Wydział Elektryczny). Wybrał ten kierunek, ponieważ interesuje się automatyzacją życia codziennego. Jakub jest absolwentem V Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka w Szczecinie. Interesuje się fizyką, geopolityką i piłką nożną.

W uroczystości wręczenia stypendiów, która odbyła się w czwartek, 20 października wzięli udział m.in.: rektor Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, prof. Jacek Wróbel, prezes Fundacji ZUT Arkadiusz Terman oraz wiceprezes Edward Osina.

Fot. Aurelia Kołodziej

Na zdjęciach od lewej: Weronika Urbaniak, Marta Szczambura, Aleksandra Rzeźnicka, Jakub Pierzchała.

26.09.2022 r.

Dożynki Wojewódzkie w Przelewicach

Tegoroczne święto plonów, Dożynki Wojewódzkie odbyły się na terenie Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach. Tradycyjnie nastąpiło przekazanie chleba wypieczonego z tegorocznych zbóż na ręce marszałka województwa zachodniopomorskiego. Na tak dużej imprezie nie mogło zabraknąć również Fundacji ZUT:) Prezentowaliśmy Fundację ZUT, opowiadaliśmy o powodach jej powstania. Dziękujemy za odwiedziny gościom, przyszłym (miejmy nadzieję) stypendystom i tym, którzy nas po prostu lubią.

22.09.2022 r.

Byliśmy na Baltic Economic Congress. 
Kongres odbywał się na w Operze na Zamku i połączony był z Jubileuszem 25 – lecia Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie. Celem kongresu była dyskusja, wymiana poglądów, poznanie najnowszych trendów gospodarczych oraz identyfikacja szans i zagrożeń rozwoju przedsiębiorstw. Fundacja ZUT, też tam była. Spotkaliśmy absolwenta kierunku ogrodnictwo (byłej Akademii Rolniczej w Szczecinie dziś to Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny), posła na Sejm IX kadencji Jarosława Rzepę. Rozmawialiśmy między innymi o misji Fundacji ZUT – o tym, że jesteśmy po to, by pomagać młodym zdolnym ludziom w osiąganiu naukowych celów.

08.09.2022 r.

Szczeciński Salon Maturzystów Perspektywy 2022

Fundacja Edukacyjna Perspektywy już od 16 lat organizuje co roku we wrześniu ogólnopolską kampanię Salon Maturzystów. Perspektywy. W dniach 6-7 września Salon Maturzystów odbył się w Szczecinie. Jest to miejsce, gdzie prezentują swoją ofertę uczelnie z Polski i z zagranicy. Także i my informowaliśmy uczniów szkół średnich, że jeśli mają dobre wyniki w nauce, chcieliby się dalej uczyć, ale nie mogą sobie na to pozwolić ze względów finansowych to jest Fundacja ZUT, która pomoże zrealizować ich marzenia dzięki fundowanym stypendiom.

23.05.2022 r.

II Zachodniopomorski Festiwal Wina

Zachodniopomorski Festiwal Wina odbył się na Zamku Książąt Pomorskich w dniach 20-21 maja. Popularyzuje on szeroko pojętą kulturę wina a w tym szczególnie zachodniopomorskie tradycje winiarskie. W te tradycje wpisuje się jeden z kierunków Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie uprawa winorośli i winiarstwo. Stąd objęcie patronatem uczelni tego wydarzenia. Fundacja ZUT także była tam obecna. Informowaliśmy uczestników m.in. o celach Fundacji ZUT takich jak zwiększenia szans edukacyjnych uzdolnionej młodzieży, wspierania i tworzenia warunków rozwoju kształcenia studentów i zachęcaliśmy odwiedzających Festiwal Wina do zaangażowania się w misję FUNDACJI ZUT. 

22.04.2022 r.

Targi edukacyjne dla maturzystów.

Targi EDU DAY to znane wydarzenie na mapie edukacyjnego Pomorza Zachodniego. Od grudnia 2015 roku impreza odbywała się już dziesięciokrotnie w łącznie 5 miastach naszego województwa. Odbyła się także w Szczecinie 21 kwietnia. Spotkaliśmy się z młodzieżą z 10 szkół średnich i informowaliśmy o możliwościach otrzymania wsparcia finansowego z Fundacji ZUT.

11.04.2022 r.

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych – Tam byliśmy.

Fundacja ZUT szuka uzdolnionej młodzieży, chcącej podjąć studia na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie. Najlepszym miejscem na znalezienie młodych, zdolnych, uczniów są olimpiady.  Dlatego byliśmy na XLV edycji Okręgowej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w Pyrzycach. Rozmawialiśmy z młodzieżą o możliwościach jakie kandydatom na studia daje FUNDACJA ZUT. Rozdaliśmy promocyjne zakładki, dzięki którym młodzież w łatwy sposób pozyska niezbędne informacje dotyczące działań Fundacji ZUT.

 

21.03.2022 r.

Fundacja ZUT na Dniach Otwartych uczelni.
 
W dniach 17,18 marca Fundacja na rzecz Rozwoju Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie miała możliwość przedstawienia młodzieży programu stypendialnego skierowanego do uzdolnionych maturzystów.  W ramach tego programu kandydaci na studia na pierwszy rok mogą otrzymać stypendium o wartości do 20.000 zł. 
Rozmawialiśmy o tym z maturzystami i rozdawaliśmy im materiały informacyjne. Dziękujemy za spotkania:)
 

31.01.2022 r.

Wystartowała witryna internetowa Fundacji na rzecz Rozwoju Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Bądź z nami na bieżąco!

Wystartowała strona internetowa Fundacji ZUT. Odwiedzający ją internauci, pod adresem fundacja.zut.edu.pl, będą mogli m.in. śledzić bieżące działania fundacji oraz jej przyszłe inicjatywy, a także poznawać sylwetki podopiecznych.

Na stronie można znaleźć informacje dot.:

  • fundacji;
  • stypendystów;
  • fundatorów;
  • zasad współpracy; 
  • oraz wsparcia fundacji.

Zapraszamy również do śledzenia profilu fundacji na Instagramie oraz Facebooku.

Darczyńcy – już teraz można dokonywać wpłat on-line.