Darowizna dla Fundacji ZUT od Amazon FULFILLMENT POLAND sp. z o.o.

• 16 października 2024
  • Brak komentarzy
30 skanerów przemysłowych, które działają na zasadzie kamery wizyjnej przekazało 2 października 2024 r. Fundacji ZUT centrum logistyczne Amazon w Kołbaskowie AMAZON FULFILLMENT POLAND sp. z o.o..
Umowę podpisał jej Prezes Arkadiusz Terman  oraz Wiceprezes Edward Osina. Na podstawie umowy użyczenia sprzęt wraz z okablowaniem trafił dalej na ZUT na dwa wydziały: Wydziały Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki oraz Wydział Elektryczny. Podczas podpisywania umowy przekazania skanerów dla ZUT byli obecni Dziekani ww. Wydziałów dr hab. inż. Marcin Chodźko, prof. ZUT,  dr hab. inż. Grzegorz Psuj, prof. ZUT oraz Prodziekan ds organizacji i rozwoju WE dr hab. inż. Marcin Wardach, prof. ZUT.
Skanery zostaną wykorzystane do rozbudowania stanowisk dydaktycznych służących nauce programowania układów PLC w laboratorium mechatroniki Hali Technologicznej. Po uzupełnieniu o małe przenośniki, stanowiska te będą stanowiły istotne wzbogacenie bazy dydaktycznej.
Kamery posłużą do wdrażania automatyzacji procesów co można wykorzystać na liniach produkcyjnych, przy montażu czy obsłudze hal produkcyjnych oraz magazynów. Przygotowane zostaną dla studentów stanowiska, w których będą mogli zamodelować sobie rzeczywiste warunki pracy.
Bardzo serdecznie dziękujemy! 🙂
Fot. Kamila Kozioł / ZUT